75 let od vylodění v Normandii, ep. I

Mám campervan. Upravil jsem svůj Citroen C8 tak, aby se dozadu daly dát zavazadla a nad nimi spát. Brzy tu popíšu i postup, jak jsem to vymyslel.

Cílem je se v campervanu dostat do Normandie. Ušetřit za hotely a hostely a spát v něm. Nejsem úplně nadšený z pomyšlení, že bych měl cestovat sám a tak jsem oslovil kamarádku Věrku. Známe se už dlouho a vím, že lepší parťačku na dlouhé hodiny za volantem najít nejde.

Odjezd z Brna je v plánu na 7 hodin ráno tak, abychom nakoupili proviant a jeli. Plán však je jen hrubý, proto nám nevadí si den před tím jít sednout na košt do sklípku. I za cenu potenciálně opožděného odjezdu. Teď když to píšu, tak přemýšlím, jak to podat. No, zdegustovali jsme se až do dvou do rána a bylo jasný, že v 7 ráno se v lepším případě tak probudíme.

Je 7 ráno. Slunko v Brně svítí. Marně se snaží prostoupit neproniknutelnou clonu venkovních rolet mého okna. Budí mě klasický „sucháč“ a pocit, že tomu budu muset dát ještě chvíli, než sednu za volant. Líně se převalím, po chvíli zajdu pro vodu. Není kam spěchat. Plán byl hrubý a já s oblibou říkám: „Plán na dovolenou je nemít plán.“

Po dobrém obědě v mém oblíbeném vietnamském bistru a pár posledních úpravách na autě vyrážíme. „Jenom“ asi 9 hodin zpoždění oproti mému „neplánu“. Cíl pro dnešní den je některé z jezer u Salzburgu.

Povinná zastávka v Landzeitu, kde si dáváme výtečnou wafli s jahodami a šlehačkou. Cca čtyři hodiny cesty a jsme u Attersee. Krásy jezera oceníme spíš zítra. Dnes je už tma jako v pytli a my hledáme parkoviště, kde bude možné přespat. První noc v mém campervanu. První noc mého snu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.